Aktualności Sandoz

Navigate within 'Global Press Releases'

Sandoz ogłasza plany wprowadzenia na rynek światowy do 2020 r. pięciu kluczowych leków biopodobnych.

July 21, 2016
Sandoz, należący do grupy Novartis będący światowym liderem w zakresie leków biopodobnych, planuje do 2020 r. wprowadzić na kluczowe rynki pięć nowych leków biopodobnych odpowiadających najważniejszym lekom biologicznym z dziedziny onkologii i immunologii, co przełoży się na szerszy dostęp do tych terapii dla większej liczby pacjentów.

Sandoz świętuje otwarcie nowej inwestycji w Strykowie

May 07, 2015
7 maja odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Pakowania Sandoz – inwestycji wartej 171 mln złotych. To jedna z największych inwestycji w polskim sektorze farmaceutycznym na przestrzeni ostatnich lat. Dzięki rozbudowie strykowskich zakładów powstało już 90 nowych miejsc pracy, a docelowo będzie ich co najmniej 130. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, w tym Wicepremier Janusz Piechociński, parlamentarzyści związani z regionem oraz przedstawiciele społeczności lokalnej.

Sandoz Polska otwiera nową linię terapeutyczną – okulistykę

March 05, 2015
Sandoz Polska otwiera nową linię terapeutyczną – okulistykę. Należąca do grupy Novartis firma Sandoz Polska otwiera z początkiem marca 2015 roku nową linię terapeutyczną – okulistykę.

November 17, 2014
Sandoz dołącza do obchodów Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach, świętując sześćdziesiąt lat stosowania swego ważnego odkrycia, tj. penicyliny V.

W ramach zaangażowania w plan działań ONZ pt. „Every Newborn” Sandoz dostarcza ratujący życie antybiotyk, by przeciwdziałać umieralności dzieci.

October 23, 2014
Firma Sandoz ogłasza dzisiaj przekazanie Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) 100.000 opakowań amoksycyliny 250 mg w postaci tabletek do sporządzenia zawiesiny (DT). Jest to następstwo zaangażowania firmy w plan działań ONZ pt. „Every Newborn” (Każdy Noworodek) rozpoczęty w czerwcu 2014 r. Współpraca obejmuje długookresową umowę w zakresie pomocy przy zapobieganiu śmierci milionów dzieci na świecie przez dostawę kluczowej postaci preparatu antybiotykowego.

Sandoz joins forces with United Nations to combat a leading cause of child mortality worldwide

June 30, 2014
Sandoz today announces a long-term commitment to help prevent the deaths of millions of children worldwide by supplying a key antibiotic formulation, as part of the United Nation’s new Every Newborn Action Plan.

Novartis appoints Jeff George as Division Head, Alcon as Kevin Buehler retires; Richard Francis named as new Division Head, Sandoz

April 09, 2014
Novartis appoints Jeff George as Division Head, Alcon as Kevin Buehler retires; Richard Francis named as new Division Head, Sandoz

Firma Sandoz rozszerza działalność zwalczania gruźlicy w Afryce

March 21, 2014
Program firmy Sandoz dotyczący zwalczania gruźlicy (TB) rozszerza zasięg działania w Afryce.

Zarzio® wyprzedza preparaty Neupogen® oraz Granocyte® i staje się najczęściej przepisywanym G-CSF (czynnikiem wzrostu kolonii granulocytów, ang. granulocyte colony-stimulating factor) do codziennego stosowania w Europie.

July 22, 2013

Oświadczenie firmy w sprawie produktu leczniczego Leuprostin

November 06, 2012
Firma Sandoz jest świadoma ostatnich doniesień medialnych, które poddają w wątpliwość skuteczność i bezpieczeństwo leku Leuprostin (leuprorelina) firmy Sandoz stosowanego w terapii raka prostaty. Pragniemy podkreślić, że doniesienia te pozostają w sprzeczności doświadczeniami w zakresie bezpieczeństwa i skuteczności zbieranymi przez ostatnie 5 lat.

Najnowsze badanie pokazuje, że leki bionastępcze mogą przynieść w ośmiu krajach UE oszczędności na poziomie 33 mld EUR do 2020 r.

July 18, 2012
Najnowsze badanie przeprowadzone przez Instytut IGES pokazuje, że leki bionastępcze stanowią odpowiedź dla systemów opieki zdrowotnej na problemy związane z rosnącymi kosztami leków biologicznych.

26 kwietnia odbyła się już po raz szósty zbiórka krwi wśród Pracowników firmy Sandoz...

May 31, 2012
W tym roku było ponad 70 chętnych dawców.

XI Mistrzostwa Firm Farmaceutycznych w Narciarstwie Alpejskim już za nami !

April 11, 2012
Nasza drużyna narciarska Be Healthy Ski Team zdobyła I miejsce w kategorii slalom gigant drużynowy „Team Spirit” oraz w dwuboju narciarskim.

Sandoz Polska w kolejnej rundzie European Business Awards!

August 08, 2011
Już we wrześniu br. Sandoz Polska sp. z o.o. weźmie udział w kolejnej edycji konkursu European Business Awards, który jest sponsorowany przez HSBC.

Reprezentacja Sandoz Polska zajęła II miejsce podczas Żeglarskich Mistrzostw Polski.

August 01, 2011
Mistrzostwa zostały zorganizowane w ostatni weekend maja na wodach jeziora Ukiel w Olsztynie.

17 maja w Warszawie już po raz piąty odbyła się zbiórka krwi wśród Pracowników firmy Sandoz...

July 29, 2011
Krew oddało 60 osób, co oznacza, że zebrano aż 27 litrów.

Osteoporoza – czy to już epidemia?

June 16, 2011
Pod powyższym tytułem, 19.04.2011 w restauracji AleGloria w Warszawie, firma Sandoz Polska Sp. z o.o. zorganizowała konferencję prasową poświęconą osteoporozie i jej profilaktyce.

Firma Sandoz wprowadziła na rynek nowy produkt Ketoflexan™ (suplement diety).

June 10, 2011
Ketoflexan to kompleksowy suplement diety pozwalający utrzymać stawy w dobrej kondycji. Ketoflexan spowalnia zużywanie się chrząstki stawowej, wspiera jej regenerację, wspomaga organizm w reakcji na stany zapalne

Ogłoszono wyniki pierwszej rundy konkursu European Business Awards!!

June 03, 2011
Sandoz Polska jest wśród 185 wyjątkowych przedsiębiorstw, które będą reprezentować swe kraje w Europie i ubiegać się o prestiżową nagrodę European Business Award w następnym etapie konkursu!

Uniwersytet Sandoz – pierwsza edycja warsztatów.

April 14, 2011
25 marca Prezes Sandoz Polska sp. z o.o. Alan Knox otworzył I edycję warsztatów dla specjalistów linii Alergo-Pulmo. W swoim wystąpieniu oprócz historii Sandoz podkreślił On aspiracje firmy oraz jej plany rozwojowe na najbliższe lata.

Pracownicy Sandoz Polska wspierają najmłodszych podopiecznych Caritas.

February 16, 2011
Pamiętając o najmłodszych podopiecznych Centrum Pomocy Dzieciom i Młodzieży Caritas DWP, firma Sandoz Polska zorganizowała zbiórkę zabawek, słodyczy oraz pieniędzy.

Zawody o I Zimowy Puchar Prezesa Sandoz Polska.

February 15, 2011
10 stycznia 2011 roku na stoku w Istebnej (obok Wisły) odbyły się zawody narciarskie i snowboardowe o I Zimowy Puchar Prezesa Sandoz Polska.

Firma Sandoz wprowadziła na rynek nowe produkty: Witaminy K i D.

February 14, 2011
Witaminy Sandoz to jakość firmy Sandoz w korzystnej dla pacjenta cenie!

Firma Sandoz wprowadza na rynek nowy produkt: Linex Gastro

December 15, 2010
Linex GASTRO jest preparatem opracowanym specjalnie dla osób chcących zadbać o prawidłową pracę swojego układu pokarmowego oraz odczuwających często niedogodności trawienne.

Godło Inwestor w Kapitał Ludzki dla Sandoz TechOps z siedzibą w Strykowie pod Łodzią przyznane po raz drugi !!!

December 02, 2010
Z dumą informuję, że pracownicy Sandoz (TechOps) po raz kolejny zdecydowali o przyznaniu naszej firmie Godła Inwestor w Kapitał Ludzki.

Pomagamy niepełnosprawnym powodzianom

November 03, 2010
12 października w miejscowości Proszówki odbyło się uroczyste otwarcie placówki Warsztatów Terapii Zajęciowej, która została zniszczona przez tegoroczną powódź.

Sandoz profilaktycznie

October 15, 2010
W ramach działań, prowadzonych przez Firmę Sandoz, skierowanych do Pacjentów znajduje się szereg działań profilaktycznych. Wśród nich znaczną część obejmuje profilaktyka chorób serca i układu krwiotwórczego.

Sandoz Polska wobec najmłodszych ofiar powodzi

September 16, 2010
W przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego Firma Sandoz Polska, pamiętając o najmłodszych ofiarach powodzi, zorganizowała zbiórkę pieniędzy na artykuły szkolne. Zostali w nią zaangażowani pracownicy firmy, którzy hojnie wspierali akcję. Zbiórka odbyła się w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” organizowanej przez Caritas Polska.

Sandoz dla Bochni

August 13, 2010
Pracownicy Grupy Novartis w Polsce, czyli Novartis Poland, Sandoz Polska oraz Lek S.A., rezygnują z dorocznego pikniku, by wspomóc odbudowę ośrodka terapii zajęciowej w okolicy dotkniętej powodzą Bochni.

Wzrost kompetencji pracowników firmy Sandoz drogą do efektywnej organizacji

July 19, 2010
Nasza firma dzięki Europejskiemu Funduszowi Społecznemu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości uczestniczy w projekcie szkoleniowym : „Wzrost kompetencji pracowników firmy Sandoz drogą do efektywnej organizacji”.

Navigate within 'Global Press Releases'

Select a category

Related content